Wielkopolska Szkoła Roku

27 września w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się gala, podczas której wręczono nagrody w organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku.

28 września 2017

Sportowy Powiat

28 września w Zespole Szkół Ponadgimazjalnych nr 1 w Jarocinie odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/18 połączona z podsumowaniem rywalizacji powiatowej za ubiegły rok szkolny.

28 września 2017

Nagrody dla najlepszych maturzystów

27 września w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z najlepszymi maturzystami z terenu powiatu jarocińskiego. Na zdjęciu Patrycja Krzyżoszczak,Małgorzata Papierz, Sara Jaworska, mama Anny Mojsiuk oraz Starosta Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga.

27 września 2017

Białe Tygrysy znów atakują

Dziewięć reprezentantek Białych Tygrysów Jarocin wystartowało w turnieju rangi Pucharu Świata XXIV Polish Open - XX Warsaw Cup. W końcowej klasyfikacji zawodniczki z Jarocina wywalczyły jeden brązowy medal. Na najniższym stopniu podium stanęła Martyna Stasik.

26 września 2017

Piknik z "Pierwszakami"

W Radlinie odbyła się pierwsza edycja Pikniku Integracyjnego dla uczniów klas pierwszych. „Pierwszaki”, a było ich przeszło 300, rywalizowały w wielu konkurencjach. Uczniowie swoich wychowawców zaprosili również do zabawy.

26 września 2017

Festiwal Rzemiosła

22 września 2017 odbył się po raz piąty Wielkopolski Festiwal Rzemiosła w Pleszewie. W ramach imprezy odbyła się m.in. konferencja "Różne spojrzenia na karierę zawodową" dedykowanej dyrektorom, nauczycielom oraz przedstawicielom samorządów i rzemiosła z naszego regionu.

Pokonując ograniczenia

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięli udział w XIV Integracyjnych Zmaganiach Sportowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie OPUS oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jarocinie.

Rajd

W dniach 22-23 września odbył się 56 Pieszy Rajd Mickiewiczowsk. Trasa biegła z Jarocina do Żerkowa i do Śmiełowa

VIII Rajd Rodzinny Senior na Rowerze

24 września ( niedziela) br. w Jaraczewie odbędzie się rowerowy rajd pod nazwą "Senior na rowerze".

Podróże i muzyka

Dzisiaj 22 września o godzinie 18.00 w kotlińskim domu kultury odbędzie się spotkanie z Jackiem Jędrzejakiem, basistą i wokalistą zespołu BIG CYC.

Wielkopolskie śpiewanie

1 października 2017 r. w Żerkowie odbędzie się impreza pod nazwą Wielkopolskie Śpiewanie.

Zaległa nagroda

W dniu 29 czerwca br. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyła się XLIV sesja Rady Powiatu jarocińskiego Podczas tej sesji Starosta Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga wręczyli nagrody „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. W tym roku laureatów wyróżniono w pięciu kategoriach: oświata, kultura i sport; działalność społeczna; młody talent; gospodarka; rolnictwo.