Otwarcie przebudowanej drogi Golina-Potarzyca-Rusko.

Dodano 21 czerwca 2021, wpis archiwalny Otwarcie przebudowanej drogi Golina-Potarzyca-Rusko.

18 czerwca 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Golina-Potarzyca-Rusko.
W uroczystości udział wzięli Poseł Tomasz Ławniczak Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego, pan Tomasz Małyszka dyrektor Wydziału Infrastruktury w WUW oraz radni i wykonawcy. Nowa droga ma długość ponad 5 km, bardzo ważną jej częścią jest ponad 3km ścieżka rowerowa oraz chodniki. Zadbano także o bezpieczne przejścia dla pieszych, co w przypadku uczniów Szkoły Podstawowej jest koniecznością.

Zadanie obejmowało przebudowę blisko 5,3 km drogi, która rozpoczyna się na skrzyżowaniu z drogą nr 4205 P, a kończy na skrzyżowaniu z drogą gminną w Golinie.

Zakres rzeczowy zadania obejmował m.in.:

- wykonanie na całej długości przebudowywanego odcinka nowej nawierzchni jezdni,

- budowę drogi rowerowej o szer. 2 m z betonu asfaltowego o długości ponad 3 km,

- przebudowę i budowę chodników o dł. ponad 1,8 km

- budowę i przebudowę przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów,

- montaż nowego i wymianę oznakowania pionowego na odblaskowe o parametrach spełniających odpowiednie normy oraz wykonanie oznakowania poziomego.

Realizacja inwestycji przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenia dostępności do infrastruktury technicznej i społecznej.

Koszt zadania to blisko 8,7 mln zł.

Zadanie dofinansowane z:

- Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (Funduszu Dróg Samorządowych) - ponad 5,1 mln zł

- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych blisko 1,5 mln zł

- budżet Powiatu Jarocińskiego – ponad 2,1 mln zł..