Patriotycznie w kościele o. Franciszkanów

Dodano 14 czerwca 2016, wpis archiwalny Patriotycznie w kościele o. Franciszkanów

Muzyka Grupy Zayazd łączy mądre polskie teksty z elementami muzyki country, folk, rock oraz pop. Koncerty grupy, której przewodzi Lech Makowiecki  promują wartości rodzinne, narodowe i polski zdrowy rozsądek. Zyskują miano “śpiewanej lekcji historii”, a piosenki są świadectwem czasów, w jakich żyjemy.

Lider grupy - Lech Makowiecki, z wykształcenia inżynier budowy okrętów, jest muzykiem, kompozytorem i autorem tekstów, bardem, scenarzystą, admiratorem Adama Mickiewicza i Józefa Piłsudskiego a od niedawna także felietonistą tygodnika „W Sieci” oraz korespondentem radia WNVR 1030 AM. Wydał dwa tomiki poezji – „Pro Publico Bono” (2013) i „Ja Tu Zostaję” (2015), które wraz z płytami „Katyń 1940”, „Patriotyzm” oraz „Obudź się Polsko”.

Koncert finaansowany był ze środków pochodzących z budżetu powiatu jarocińskiego.

Po koncercie starosta Bartosz Walczak wraz z członkiem Zarzadu Powiatu Jarocińskiego Mirosławem Drzazgą podziękowali wykonawcom za piękną lekcję patriotyzmu.