Piłkarski turniej mikołajkowy po raz drugi

Dodano 02 grudnia 2016, wpis archiwalny Piłkarski turniej mikołajkowy po raz drugi

Zawody o godz. 9:00 rozpoczną rozgrywki w kategorii Orlik. (roczniki 2006/07). Od godz. 15:00 o laur zwycięstwa powalczą piłkarze kategorii Młodzik (roczniki 2004/05). Do rywalizacji w turnieju mikołajkowym zaproszone zostały kluby piłkarskie z terenu ziemi jarocińskiej: Akademia Piłkarska Reissa Jarocin, Antonio Jarocin, GKS Jaraczewo, GKS Żerków, Grom Golina, Jarota Jarocin, LZS Cielcza, Sparta Błękitni Kotlin oraz WKS Witaszyce. Poza pucharami i statuetkami, każdy z graczy otrzyma słodką mikołajkową niespodziankę. Fundatorem nagród w turnieju jest burmistrz Jarocina, a obsługę techniczną zapewnia Fundacja Piotra Reissa. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

Turniej mikołajkowy odbędzie się w ramach Jarocin Cup - cyklu turniejów piłki nożnej, którego organizatorem jest Akademia Piłkarska Reissa Jarocin. – Turniej nabiera tempa, jesteśmy już po dwóch rundach, w których zagrały roczniki 2008 oraz 2007, a przed nami jeszcze cztery imprezy – informuje Łukasz Stachowiak, organizator turnieju i koordynator APR Jarocin.

W rozegranych już zawodach reprezentująca naszą ziemię jarocińska Akademia Piłkarska Reissa Jarocin spisała się znakomicie, zajęła 3 miejsce w kat. 2008 oraz zwyciężyła w kat. 2007. Poza Akademią Piłkarską Reissa, która jest organizatorem turniejów w Jarocin Cup zagra także Jarota Jarocin (kat. 2003) oraz Antonio Jarocin (kat.2006). Turnieje wspiera burmistrz Jarocina, starosta jarociński, spółka Jarocin Sport, MOS Jarocin oraz Fundacja Piotra Reissa.

- Pomysł na cykl turniejów Jarocin Cup rodził się już od kilku lat, cieszę się, że w końcu udało się go zorganizować na taką skalę. Jarocin ma świetną bazę sportową powinniśmy, a nawet musimy się tym chwalić, ma także wspierający sport samorząd, który popiera takie inicjatywy jak nasza – podkreśla Łukasz Stachowiak. - Nasze miasto odwiedzą m.in. kluby z Berlina, Bydgoszczy, Poznania, Częstochowy, Lubina, Zielonej Góry i wielu innych, a Ci którzy już wzięli udział w dwóch pierwszych edycjach, są bardzo zadowoleni z organizacji i poziomu sportowego, a także zachwyceni infrastrukturą, zapewniają że tu wrócą i o to w tym właśnie chodzi – podsumowuje trener Stachowiak.

Wszystkie rozgrywki w ramach Jarocin Cup odbywają się w hali sportowo-widowiskowej Jarocin Sport przy ul. Sportowej 6 w Jarocinie. Wstęp wolny.