Po zdrowie i wypoczynek nad Bałtyk

Dodano 09 czerwca 2010, wpis archiwalny

Bogata baza leczniczo - rehabilitacyjna umożliwiła uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym skorzystanie z licznych specjalistycznych zabiegów: hydroterapii, masaży, zabiegów fizykoterapeutycznych, inhalacji, kinezyterapii oraz hipoterapii. Ponadto uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjno-rozwojowych o charakterze inspirującym, w tym także plastycznych.

Pobyt na turnusie dofinansowany został ze środków Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie i Środzie Wlkp. oraz sponsorów. Różnicę pokrywali sami uczestnicy. Dojazd do ośrodka w Jarosławcu był bezpłatny dzięki pomocy gmin: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin, Nowe Miasto, Starostwa Powiatowego w Jarocinie oraz Stowarzyszenia TACY SAMI.