Na Białoruś i Ukrainę!

Dodano 25 lipca 2017, wpis archiwalny Na Białoruś i Ukrainę!

Reprezentacja ZSP nr 2 w Jarocinie w składzie Zuzanna Kubiak, Maksima Nowak i Liliana Mazur z klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem prawnym zostały laureatkami I pierwszej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii” organizowanym przez Komendę Główną Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej, a kierowanym do uczniów z policyjnych klas mundurowych z całej Polski. Uczennice w nagrodę wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym na Białoruś i Ukrainę.

Uczennice w ramach konkursu wykonywały 3 zadania: odnaleźć w swojej okolicy i opisać miejsca pamięci związane z policjantami, którzy złotymi zgłoskami zapisali się na kartach polskiej historii. Ponadto musiały także nagrać film prezentujący sylwetkę policjanta związanego z tym miejscem pamięci, który jest wzorem służby Polsce i Polakom. Ostatnie zadanie polegało na zorganizowaniu „żywej lekcji historii” dla rówieśników lub młodszych uczniów poświęconej historii tego miejsca oraz sylwetce policjanta. Uczennice zaprezentowały sylwetkę aspiranta Jana Kubiaka, funkcjonariusza Polskiej Policji Państwowej, w latach 1918 – 1939 komendanta posterunku w Jarocinie, zamordowanego w Twerze.

Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawowali nauczyciel historii – Władysław Staśkiewicz oraz młodszy aspirant Agnieszka Zaworska. Gratulujemy opiekunom zdolnych podopiecznych i jednocześnie efektywnej umiejętności przekazywania im wiedzy. Brawo dla opiekunów - śą wymierne efekty i sukcesy!

W konkursowych zmaganiach uczestniczyły 42 zespoły z całej Polski. Komisja wyłoniła 11 drużyn, wśród których znalazła się drużyna z ZSP nr 2 w Jarocinie.

21 lipca br. podczas obchodów Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie, uczestniczki konkursu odebrały z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego, Wicestarosty Mirosława Drzazgi i Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie insp. Krzysztofa Rzepczyka - nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.