Potrzeba wyciszenia emocji w szpitalu

Dodano 31 maja 2012, wpis archiwalny

W ciągu najbliższych dni członkowie rady zapoznają się z bieżącą sytuacją szpitala oraz oczekiwaniami Zarządu Powiatu w Jarocinie, co do przyszłości jarocińskiego szpitala.

30 maja Zarząd Powiatu w Jarocinie spotkał się z częścią pracowników jarocińskiego szpitala, a 31 maja z przedstawicielami związków zawodowych pracowników placówki. Podczas obu spotkań dyskutowano na temat zmian personalnych, które w ostatnim czasie miały miejsce w spółce. Spotkania pokazały, że wśród pracowników nie ma jednomyślności, co do obecnej sytuacji w szpitalu.

Zarząd Powiatu w Jarocinie zapewnił, przyszłość jarocińskiego szpitala  jest priorytetem samorządu Powiatu Jarocińskiego, dlatego dogłębnie analizuje wszystkie racje prezentowane przez załogę placówki. Zarząd zaapelował o umożliwienie nowej radzie poznania aktualnej sytuacji spółki. Na to jednak potrzeba wyciszenia emocji, które w dużej mierze powoduje niepotrzebny szum medialny.

Na prośbę Zarządu Międzyzakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Pracowników Ochrony Zdrowia przy "Szpitalu Powiatowym w Jarocinie" sp. z o.o. informujemy, że reprezentanci wspomnianego związku nie uczestniczyli w spotkaniu przedstawicieli związków zawodowych pracowników placówki z Zarządem Powiatu w Jarocinie, które odbyło się 31 maja 2012 roku w jarocińskim starostwie.