Powiat wspiera szkoły z pasją

Dodano 25 października 2012, wpis archiwalny

„Samorząd wspierający Szkoły z Pasją” to nowy program prowadzony, jako inicjatywa flagowa Ministerstwa Edukacji Narodowej, które ogłosiło rok szkolny 2011/2012 „Rokiem Szkoły z Pasją”. Kampania trwała od listopada 2011 r. do czerwca 2012 r. a jej adresatami były jednostki samorządów terytorialnych z terenu całej Polski. W ramach programu zorganizowany został konkurs na najlepsze przykłady dobrych praktyk, pokazujących jak samorządy terytorialne realizują, bądź wspierają programy edukacyjne i młodzieżowe oparte na współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami działającymi na rzecz edukacji. Wyróżniające się przykłady dobrej współpracy Starostwa Powiatowego w Jarocinie z organizacjami oraz instytucjami funkcjonującymi w obszarze edukacji uznane zostały za jedne z najciekawszych i inspirujących do rozwoju edukacji z pasją.