Powiatowa Inauguracja Roku szkolnego 2017-18

Dodano 05 września 2017, wpis archiwalny Powiatowa Inauguracja Roku szkolnego 2017-18

Po dwumiesięcznej przerwie rozpoczął się nowy rok szkolny. W obecności członków Zarządu Powiatu i wielu zaproszonych gości swoją pracę w tarzeckiej szkole rozpoczął Sławomir Wilak, nowy dyrektor  tamtejszego Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych: „Szanowni goście, drodzy nauczyciele i uczniowie, to zaszczyt i wyróżnienie, ale i wielka odpowiedzialność. Jestem jednak pewien, że z tak dobrą załogą, wzajemnym zaufaniem i współpracą, pokonany wszelkie sztormy i zawsze dotrzemy do wyznaczonego celu. Jestem przekonany, że we współpracy z władzami powiatowymi, oświatowymi, nauczycielami, uczniami, rodzicami, stowarzyszeniami i przyjaciółmi szkoły zadbamy o dalszy rozwój i pomyślność Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach”.

Sławomir Wilak zastąpił na stanowisku dyrektora ZSP-B w Tarcach – Sławomira Adamiaka, który nadal pozostanie nauczycielem w szkole w Tarcach. Z okazji Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2017-18 oddano także oficjalnie do użytku nowe wielofunkcyjne boisko przy szkole. Symbolicznego pierwszego gola, podczas pierwszego meczu rozegranego oficjalnie na nowym boisku - zdobył Starosta Teodor Grobelny, wykonując perfekcyjnie rzut karny.

„Droga Młodzieży wierzę, że rozpoczynacie ten nowy rok szkolny wypoczęci, z nowymi pokładami energii, motywacji i wiary w siebie. Mam nadzieję, że nadchodzący czas będzie dla Was wszystkich okresem pomyślnej i owocnej pracy. My wszyscy troszczymy się o to, aby warunki nauki były dla Was jak najlepsze. Dowodem na to są inwestycje, które zrealizowaliśmy w okresie wakacji w placówkach oświatowych zarządzanych przez Samorząd Powiatu Jarocińskiego. W imieniu swoim i Zarządu Powiatu - życzę Wam wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz jak najlepszych wyników w nauce.” – przywitał ucznów ZSP-B w Tarcach Starosta Teodor Grobelny.