Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dodano 14 października 2005, wpis archiwalny dzien_edukacji_narodowej2005_2.jpg

Składając pracownikom oświaty życzenia Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski powiedział między innymi: "Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsi uczniowie naszych szkół oraz studenci polskich uniwersytetów i szkół wyższych w ciągu najbliższych dziesięcioleci odpowiadać będą za miejsce Polski w rodzinie krajów europejskich i w świecie. Mądrość i doświadczenie nauczycieli w połączeniu z ambicją i chęcią do nauki uczniów stanowi najlepszą gwarancję, że oświata w naszym kraju i w Powiecie Jarocińskim ma przed sobą dobra przyszłość. Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Bez oddania i poświęcenia pracowników administracji i obsługi szkół sprawne funkcjonowanie tych placówek nie byłoby możliwe. Pragnę jednocześnie gorąco podziękować działającym w każdej ze szkół Radom Rodziców, które w znacznym stopniu wspierają pracę, zarówno administracji, jak i samych pedagogów. Nie sposób przecenić Państwa roli i wkładu w wychowanie młodych ludzi, a w procesie tym bardzo ważna jest dla nas łączność z rodzicami. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu życzenia wielu dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą, satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz ciągłej gotowości do podejmowania nowych wyzwań".

dzien_edukacji_narodowej2005_3.jpg

W trakcie swego wystąpienia starosta przypomniał, że w tym roku w każdej ze szkół wykonane były różne remonty. Nakłady, które ponosi Powiat Jarociński na remonty i inwestycje w szkolnictwie z roku na rok są coraz większe. Tylko w 2005 roku wielkość tych nakładów zamknie się niebagatelną kwotą przeszło 2.100.000 złotych, a w latach 2003-2005 wyniosły one prawie 5.000.000 zł.

dzien_edukacji_narodowej2005_4.jpg

Gratulacje z okazji uzyskania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego otrzymali:
  1. Ireneusz Leśniewski - ZSP Tarce
  2. Hanka Chodorowska - ZSO
  3. Hanna Szałkowska - ZSO
  4. Danuta Urbańska - ZSO
  5. Jan Szczerbań - ZSO
  6. Violetta Czabańska - ZSP Nr 1
  7. Adelajda Nowak - ZSP Nr 1
  8. Jacek Krawczyk - MOW Cerekwica

Pamiątkowe dyplomy z okazji uzyskania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego otrzymali:
  1. Ewa Gocka - ZSSp
  2. Natalia Sikorska - ZSSp
  3. Hanna Wagner - ZSSp
  4. Karolina Kosmowska - MOW
  5. Tomasz Tołstołucki - Poradnia
  6. Katarzyna Grześkowiak - ZSP Nr 1
  7. Elżbieta Wiśniewska - ZSP Nr 2
  8. Danuta Twardy - ZSP Nr 2
  9. Aleksander Matuszewski - ZSP Nr 2
  10. Jacek Adamczak - ZSP Nr 2
  11. Jolanta Błaszczyk - ZSP Nr 2
  12. Barbara Nicke - ZSP Tarce

Starosta Jarociński złożył też podziękowanie za bezcenne i bezinteresowną inicjatywę podjęcia się trudu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży proboszczowi o. Markowi Janusowi założycielowi Parafialnej Szkoły "Antonianum" w parafii św. Antoniego z Padwy, Marii Banaszak, Laurze Paluszkiewicz, Bożenie Kaaz, Janinie Stawskiej, Krystynie Maćkowiak, Czesławowi Demskiemu i Ryszardowi Pawlakowi.

W trakcie uroczystości wręczone zostały Nagrody Starosty Jarocińskiego w uznaniu zasług i osiągnięć dydaktycznych. Otrzymali je:
  1. Andrzej Drańczuk - ZSP Tarce
  2. Ewa Michalak - ZSSp
  3. Hanna Wagner - ZSSp
  4. Janusz Zwierzycki - ZSP NR 1
  5. Hanna Szałkowska - ZSO
  6. Jarosław Wywrwiński - ZSP NR 2
  7. Sławomira Tobolska - Poradnia P-P

Wręczono dyplomy gratulacyjne z okazji otrzymanych odznaczeń państwowych i resortowych:
  1. Benedykt Wróbel - Złoty Krzyż Zasługi
  2. Wojciech Florczyk - Srebrny Krzyż Zasługi
  3. Joanna Schwartz - Srebrny Krzyż Zasługi
  4. Małgorzata Mysiukiewicz - Brązowy Krzyż Zasługi
  5. Jadwiga Grala - Brązowy Krzyż Zasługi
  6. Gertruda Gruchalska - Brązowy Krzyż Zasługi
  7. Elżbieta Kaaz - Nagroda Kuratora Oświaty
  8. Teresa Bartczak - Nagroda Komisji Edukacji Narodowej

Podziękowanie za zaangażowanie w przygotowanie obiektów szkolnych do rozpoczęcia roku szkolnego 2005/2006 otrzymały rady rodziców szkół ponadgimnazjalnych oraz Zespołu Szkół Specjalnych.

dzien_edukacji_narodowej2005_5.jpg

Całość obchodów zakończył występ chóru Zespołu Szkól Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie.