Powiatowi drogowcy podsumowują wiosenne inwestycje

Dodano 17 czerwca 2009, wpis archiwalny

IV etap przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego w Jarocinie dotyczył 246 m drogi i kosztował blisko 140 tys. zł. Jak informuje Marian Kaczmarek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Jarocinie, w ramach prac poszerzono jezdnię od strony rowu do szerokości 3,5 m, wykonano chodnik z kostki brukowej od strony zabudowy o szerokości 1,5 m oraz ułożono nową bitumiczną warstwę ścieralną o grubości 4 cm.

Osiek przed.JPG    Osiek po.JPGW ostatnim czasie przebudowano także drogę Nosków – Góra – Zalesie – Mieszków – Żerków na odcinku Osiek – Mieszków. Inwestycja obejmowała wyrównanie spadków poprzecznych i podłużnych jezdni o szerokości 5,0 – 5,5 m oraz ułożenie nowej bitumicznej warstwy ścieralnej o grubości 4 cm wraz z uzupełnieniem pobocza i regulacją wysokości włazów studzienek kanalizacyjnych. Długość przebudowanego odcinka wyniosła 920 m, a koszt inwestycji nie przekroczył 220 tys. zł.

Parzew przed.JPG  Parzew po.JPGLepsze warunki jazdy odczują także kierowcy korzystający z drogi Sucha – Kotlin, przebudowanej na odcinku od granicy powiatu w kierunku Parzewa. Prace obejmowały wyrównanie spadków poprzecznych i podłużnych jezdni o szerokości 5,0 – 5,5 m oraz ułożenie nowej bitumicznej warstwy ścieralnej o grubości 4 cm wraz z obustronnym utwardzeniem pobocza tłuczniem o szerokości 40 cm. Długość przebudowanego odcinka wyniosła 530 m, a koszt inwestycji ok. 141 tys. zł.