Powstaje nowa siedziba dla PUP-u i Wydziału Komunikacji

Dodano 12 października 2010, wpis archiwalny
Prace związane z termomodernizacją budynków przy ul. Zacisznej 2 w Jarocinie, wykonuje wyłonione w procedurze przetargowej, Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe Stanisław Hadrzyński z Kotlina. Firma ta złożyła najkorzystniejszą ofertę na prace termomodernizacyjne opiewającą na kwotę 583.235,63 zł. Stosowną umowę z wykonawcą podpisano 2 września br.
Zakres prac, których zakończenie zaplanowano w listopadzie br. przewiduje m.in.: ocieplenie: 694 m2 ścian styropianem o gr. 14 cm w metodzie bezspoinowej, 766 m2 stropodachu wentylowanego ekofibrem o gr. 15 cm, wymianę 195 m2 stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizację instalacji c.o. (w tym: montaż gazowej kotłowni kondensacyjnej, wymianę instalacji poziomej i pionowej, montaż grzejników i zaworów termostatycznych, regulację systemu grzewczego).
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Powiatu Jarocińskiego”.
Natomiast w dniu 8 października br., również z Przedsiębiorstwem Budowlano – Handlowym Stanisław Hadrzyński z Kotlina, podpisano umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynków przy ul. Zacisznej 2 i 2a w Jarocinie wraz ze zmianą ich użytkowania na funkcje administracyjno – biurowe”. Za wykonanie inwestycji firma z Kotlina zaoferowała kwotę 1.624.841,68 zł. Prace obejmą między innymi: nowy podział wnętrz dostosowujący istniejące pomieszczenia dla potrzeb Powiatowego Urzędu Pracy, w tym również Centrum Aktywizacji Zawodowej oraz Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego, montaż platformy i podjazdu dla osób niepełnosprawnych, instalacje: wod–kan, centralnego ogrzewania, elektryczną, klimatyzacji, hydrantową, oddymiania i niskoprądowe, przyłącza: wodociągowe i kanalizacji sanitarnej, nowe posadzki i sufity podwieszane, roboty wykończeniowe oraz zagospodarowanie terenu (zieleń, utwardzenia i parkingi).
Zgodnie z planem Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie i Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie na ulicę Zaciszną przeniesione zostaną w przyszłym roku.