Przebudowa drogi powiatowej nr 4181 P w zakresie budowy ścieżki rowerowej Jarocin–Wilkowyja–Żerków

Dodano 22 września 2020, wpis archiwalny

(Dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Celowego, Fundusz Dróg Samorządowych "Przebudowa drogi powiatowej nr 4181 P w zakresie budowy ścieżki rowerowej Jarocin - Wilkowyja - Żerków; Dofinansowanie: 2 838 737,00 zł, Całkowita wartość inwestycji: 5 677 475,71 zł)

3 lipca 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie ostatniego etapu ścieżki rowerowej Jarocin-Żerków.

Podczas uroczystego otwarcia obecni byli m.in. włodarze Powiatu oraz Gminy Żerków. Przecięcie wstęgi poprzedził rajd rowerowy, w którym wzięło udział niemal 150 osób.

(Przecięcie wstęgi w Wilkowyji - Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, projektant Ireneusz Ignaszak)

(Starosta Lidia Czechak wita gości przybyłych na rajd na terenie hali targowej w Jarocinie)

(Zakończenie rajdu na terenie basenów w Żerkowie)

24.04.2019r.

Trwa ostatni etap budowy ścieżki rowerowej Jarocin-Żerków

Trwają prace nad ostatnim, trzecim etapem, budowy ścieżki rowerowej Jarocin-Żerków. Odcinek ten będzie połączeniem dwóch wcześniejszych, zakończonych etapów inwestycji.

III etap będzie miał 4.960 m. Prace budowlane rozpoczęły się w Wilkowyi, za skrzyżowaniem z drogą powiatową w kierunku Łuszczanowa. Zakończą po połączeniu inwestycji w całość. W ramach tego etapu ścieżka rowerowa będzie miała 2 m szerokości i nawierzchnię bitumiczną. Powstanie też kładka rowerowa o szerokości 3 m i długości około 35 m. Zadanie obejmie również wykonanie oświetlenia poziomego i pionowego na całym odcinku. Powiat Jarociński otrzymał 2.973.106,00 zł z Funduszu Dróg Samorządowych na dokończenie budowy ścieżki rowerowej Jarocin-Żerków. Różnica między dofinansowanie z FDS a całkowitym kosztem inwestycji zostanie pokryta z budżetu powiatu.

(Wiata przy inwestycji)

(Droga Wilkowyja Żerków podczas utwardzania nawierzchni bitumicznej)

(Walec podczas zagęszczania masy nawierzchniowej przy budowie ścieżki rowerowej)

(Prace przy utwardzaniu masy nawierzchniowej)

(Budowa wiaduktu na trasie ścieżki rowerowej)

18.11.2019r.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Jarocińskiego podpisali umowę o dofinansowanie inwestycji z Fundusz Dróg Samorządowych.

Powiat Jarociński może podpisać umowę na wykonanie ostatniego etapu inwestycji "Ścieżka rowerowa Jarocin - Żerków". Cieszę się, że Fundusz Dróg Samorządowych wspiera nasze powiatowe inwestycje, to nasze trzecie dofinansowanie z tego funduszu - powiedziała starosta jarociński Lidia Czechak, dziękując za koleje wsparcie.

(Od prawej strony: Poseł na Sejm RP - Katarzyna Sójka, Wicewojewoda Wielkopolski - Aneta Niestrawska, Starosta - Lidia Czechak, Wicestarosta - Katarzyna Szymkowiak, Skarbnik Powiatu - Jacek Jędrzejak)

26.07.2019r.

ŚCIEŻKA ROWEROWA - I ETAP ODDANY DO UŻYTKU

26 lipca w samo południe został oddany do użytku pierwszy odcinek ścieżki rowerowej z Żerkowa do Jarocina. Podczas uroczystego otwarcia obecni byli m.in. włodarze Powiatu oraz Gminy Żerków.

(Oficjalne otwarcie I etapu budowy ścieżki - przemówienie starosty)

(Oficjalne otwarcie I etapu budowy ścieżki - przecięcie sympolicznej wstęgi)

(Oficjalne otwarcie I etapu budowy ścieżki - starosta Lidia Czechak)

(Oficjalne otwarcie I etapu budowy ścieżki - rowerzyści)