Przebudowa drogi powiatowej nr 4206 P Rusko–Potarzyca–Golina

Dodano 22 września 2020, wpis archiwalny

(Dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Celowego, Fundusz Dróg Samorządowych "Przebudowa drogi powiatowej nr 4206 P Rusko - Potarzyca - Golina"

Dofinansowanie: 5 136 056,40 zł, Całkowita wartość inwestycji: 8 560 094,01 zł)

__________________________________________

18 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Golina-Potarzyca-Rusko.

Całość inwestycji wyniosła prawie 8 mln 700 tysięcy. Powiat otrzymał na tę inwestycję 5 i pół miliona złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta została dołożona ze środków powiatu.

(Otwarcie - Starosta Lidia Czechak wita gości)

(Uroczyste przecięcie wstęgi)

3.09.2020r.

(Beneficjenci dofinansowanie z Wojewodą Wielkopolskim)

Powiat Jarociński pozyskał ponad 8 000 000 zł. z Funduszu Dróg Samorządowych na remont drogi Golina - Potarzyca - Rusko. Wczoraj w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się podpisanie umowy.

Fundusz Dróg Samorządowych pozwala zmieniać oblicze dróg w wielkopolskich gminach i powiatach, poprawiać ich standardy, środki z FDS przekazywane są na dofinansowanie budowy, przebudowy i remonty dróg powiatowych i dróg gminnych, a także budowę mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

(Wojewoda Wielkopolski, starosta jarociński, członek zarządu powiatu jarocińskiego, skarbnik)

(Przemówienie starosty jarocińskiego - Lidii Czechak)

__________________________________________

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań przyjętych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok.

W ramach ogłoszonego naboru wniosków na 2020 r. o dofinansowanie zadań polegających na budowie, przebudowie lub remoncie dróg powiatowych oraz dróg gminnych z Funduszu Dróg Samorządowych Powiat Jarociński złożył wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4206 P Rusko – Potarzyca - Golina”. Planowany koszt przebudowy drogi to blisko 14 mln zł, z czego powiat jarociński pozyskał blisko 8,3 mln zł.

Zadanie obejmuje przebudowę blisko 5,3 km drogi, która rozpoczyna się na skrzyżowaniu z drogą nr 4205 P, a kończy na skrzyżowaniu z drogą gminną w Golinie.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.:

• wykonanie na całej długości przebudowywanego odcinka nowej nawierzchni jezdni,
  • budowę drogi rowerowej o szer. 2 m z betonu asfaltowego,
  • przebudowę i budowę chodników,
  • przebudowę przejść dla pieszych,
  • budowę przejść dla pieszych w tym 1 wyniesione z oznakowaniem aktywnym,
  • budowę przejazdu dla rowerów wyniesionego przy szkole w Potarzycy z oznakowaniem aktywnym,
  • przebudowę przystanków komunikacyjnych  wyposażonych w perony,
  • przebudowę zjazdów,
  • przebudowę 2 skrzyżowań z drogami powiatowymi,
  • montaż nowego i wymianę oznakowania pionowego na odblaskowe o parametrach spełniających odpowiednie normy oraz wykonanie oznakowania poziomego.

Realizacja inwestycji przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenia dostępności do infrastruktury technicznej i społecznej.

11.06.2021

Trwa etap końcowy przebudowy drogi rzebudowa drogi powiatowej nr 4206 P Rusko – Potarzyca - Golina.

Wykonano na całej długości przebudowywanego odcinka nową nawierzchnię jezdni,
zbudowo drogę  rowerową o szer. 2 m z betonu asfaltowego, przebudowano i zbudowano chodniki, przebudowano przejść dla pieszych.

W ramach inwestycji zbudowano przejścia dla pieszych w tym 1 wyniesione z oznakowaniem aktywnym,
oraz zbudowano przejazd dla rowerów wyniesiony przy szkole w Potarzycy z oznakowaniem aktywnym, a także przebudowano przystanki komunikacyjne wyposażone w perony,
przebudowano zjazdy oraz 2 skrzyżowania z drogami powiatowymi.  Ważnym punktem było także zamontowanie nowego oznakowania pionowego na odblaskowe o parametrach spełniających odpowiednie normy oraz wykonanie oznakowania poziomego.

(Droga dla rowerów)

(Droga dla rowerów w miejscowości Potarzyca)

18.06.2021

(Starosta Lidia Czechak oraz Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak wraz z zaproszonymi gośćmi przecinaja wstęgę, otwierając zmodernizowaną drogę)

18 czerwca 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Golina-Potarzyca-Rusko.

W uroczystości udział wzięli Poseł Tomasz Ławniczak Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego, pan Tomasz Małyszka dyrektor Wydziału Infrastruktury w WUW oraz radni i wykonawcy. Nowa droga ma długość ponad 5 km, bardzo ważną jej częścią jest ponad 3km ścieżka rowerowa oraz chodniki. Zadbano także o bezpieczne przejścia dla pieszych, co w przypadku uczniów Szkoły Podstawowej jest koniecznością.

(Naczelnik Wydziału Administracyjno - Inwestycyjnego Jan Bartczak wita zebranych)