Przebudują 9 km powiatowej drogi

Dodano 14 marca 2011, wpis archiwalny

{mosimage}

Przypomnijmy, że droga Rusko – Jaraczewo będzie realizowana przy udziale dotacji, którą powiat jarociński pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Dofinansowanie unijne wyniesie 80% ogólnej wartości przebudowy, pozostałe 20% tej sumy pokryją po połowie samorządy powiatu jarocińskiego i Gminy Jaraczewo.

Inwestycja obejmuje przebudowę ponad 9 km drogi. Rozpocznie się od skrzyżowania dróg powiatowych w Rusku, a zakończy na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 12 w Jaraczewie. W ramach prac poszerzona zostanie jezdnia, na której wykonana zostanie nowa nawierzchnia. Dodatkowo budowane i przebudowywane będą chodniki wraz ze zjazdami na posesje i pola. W ślad za tym modernizacji ulegną ścieki przykrawężnikowe oraz kanalizacja deszczowa. Przebudowa obejmuje także wyrównanie poboczy, budowę dwóch przejść dla pieszych, wymianę i uzupełnienie oznakowania drogowego, wymianę przepustów pod drogą i pod zjazdami na posesje poza chodnikiem, na pola i drogi polne oraz odmulenie rowów z profilowaniem skarp i karczowanie krzewów.

Zakończenie powiatowej inwestycji przewidziane jest na drugą połowę 2011 roku.