otwórz widżet facebooka

Przełaje w jarocińskim parku

Po zawodach, w których brały udział reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów na starcie stanęły uczennice i uczniowie jarocińskich szkół ponadgimnazjalnych. Mistrzostwa otworzyła wicestarosta Jolanta Mejzińska. Reprezentacje składały się z 10 zawodniczek lub zawodników. Każda z dziewcząt musiała przebiec dystans 800 metrów, natomiast zawodnicy rywalizowali na dystansie 1 000 metrów.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie wyprzedzając Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Równie zacięta rywalizacja i emocje towarzyszyły startowi chłopców. Po przebiegnięciu 10 kilometrów (10 x 1.000 m) najlepsi na mecie byli zawodnicy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Kolejne miejsca zajęły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, druga drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie.

Młodzi biegacze udekorowani zostali medalami, a kapitanowie odebrali dyplomy i statuetki. Zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat jarociński na Mistrzostwach Wielkopolski, które odbędą się 18 października br. w Racocie.