Rekordowe nakłady na inwestycje drogowe

Dodano 11 grudnia 2008, wpis archiwalny

Koniec roku kalendarzowego w samorządzie, to nie tylko ocena całorocznej realizacji zadań, to przede wszystkim praca nad finansami na rok następny. Budżet, to podstawowy plan w oparciu o który, powiat prowadzi całokształt gospodarki finansowej. Przygotowany przez zarząd powiatu projekt przyszłorocznego budżetu został dogłębnie przeanalizowany, a następnie pozytywnie oceniony przez komisje tematyczne Rady Powiatu. Ostatecznie przyszłoroczny kształt budżetu zostanie zatwierdzony przez radnych podczas sesji budżetowej.

{mosimage}Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Zygmunt Meisnerowski:

Dzięki dobrze zarządzanemu samorządowi, któremu udało się pozyskać środki finansowe ze źródeł zewnętrznych, przyszłoroczny budżet został bardzo poważnie wzmocniony o kwotę 7 mln 800 tys zł. Umożliwi to realizację wielu trudnych tematów, które z pewnością będą służyły poprawie życia mieszkańców naszego powiatu. Szczególnie duże, a nawet nie boję się użyć określenia - rekordowe w dotychczasowej historii samorządu powiatowego będą nakłady finansowe na inwestycje drogowe, wyniosą one blisko 12 mln 11 tys zł. Nadal na bardzo wysokim poziomie pozostaną nakłady na oświatę. Należy pamiętać, że tak duży udział dodatkowo pozyskanych środków zewnętrznych jest możliwy tylko dzięki temu, że powiat posiada nadal znaczne możliwości w zabezpieczeniu wymaganej wielkości środków własnych. Równie ważna w pozyskiwaniu środków ze źródeł zewnętrznych jest dobra współpraca z samorządami gminnymi, szczególnie w zakresie drogownictwa. Sądzę że przyszłoroczny budżet jest bardzo dobrym budżetem, optymalnie wykorzystującym możliwości finansowe powiatu. Jednocześnie wielkość zakładanego zadłużenia nadal pozwala na dalsze ubieganie się o pozyskiwanie dodatkowych środków zewnętrznych, co w konsekwencji umożliwi realizację dodatkowych zadań.