Rolnicy powiatu świętowali w Jaraczewie

Dodano 22 sierpnia 2016, wpis archiwalny Rolnicy powiatu świętowali w Jaraczewie

Uroczystość  rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Jaraczewie. Po Eucharystii ulicami Jaraczewa przeszedł barwny korowód. Główne obrzędy dożynkowe odbyły się na stadionie sportowym. Uświetnił je występ Orkiestry Dętej z Żerkowa, Zespołu Folklorystycznego „Noskowiacy” i kapeli "Jaraczewioki". Piękne wieńce dożynkowe przygotowały wszystkie sołectwa z terenu gminy Jaraczewo. Na powiatowych dożynkach nie mogło zabraknąć też wieńców poszczególnych gmin powiatu oraz okazałego wieńca Powiatu Jarocińskiego, który przygotowała Barbara Pielucha z Wojciechowa.

Starostami tegorocznego święta byli Maria Maciejewska z Jaraczewa i Kacper Łączniak z Goli, którzy tradycyjny bochen chleba upieczony z tegorocznych zbóż przekazali na ręce gospodarzy dożynek: starosty Bartosza Walczaka i burmistrza Dariusza Strugały.

Po zakończeniu uroczystości obrzędowych, goście imprezy bawili się przy skeczach kabaretu Koń Polski. Dożynkowa scena była też doskonałym miejscem do zaprezentwania się lokalnych artystów związanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jaraczewie. Kulminacją zabawy był wieczór taneczny przy muzyce zespołu Sweet  Boys. Miłośnicy disco polo mogli pobawić się przy dźwiękach muzyki  zespołów: Skalar i Exelent. Nie zabrakło dobrego, swojskiego jadła, loterii fantowej i żartobliwych przyśpiewek w wykonaniu kapeli „Jaraczewioki”.