Rusza drugi Dom Dziecka w powiecie

Dodano 21 listopada 2007, wpis archiwalny

Uroczyste podpisanie umowy na prowadzenie placówki opiekuńczo – wychowawczej miało miejsce w drugim tygodniu listopada. Mimo, iż w imieniu powiatu podpisali ją starosta Stanisław Martuzalski i wicestarosta Przemysław Musielak, samorząd nie będzie ponosił kosztów utrzymania dziecka w placówce, bowiem zobowiązane są do tego powiaty, z których pochodzić będą wychowankowie.

Dom Dziecka w Dobieszczyźnie jest już gotowy na przyjęcie pierwszych dzieci. Osobiście skontrolowała to komisja powołana na potrzeby konkursu w osobach: Przewodniczącego Rady Powiatu Zygmunta Meisnerowskiego, Wicestarosty Przemysława Musielaka, Członków Zarządu – Zbigniewa Kuzdżała i Jana Szczerbania oraz kierownika PCPR Przemysława Masłowskiego. Wszystkie prace remontowe i dostosowawcze w Domu siostry prowadziły same. W wychowywaniu oraz socjalizacji młodzieży posiadają doświadczenie, bowiem prowadzą ośrodki podobnego typu w Łodzi, Jastrzębiu i Pogrzebieniu. Od wielu lat realizują różnego typu programy wychowawcze, kulturalne, sportowe i artystyczne.

Pierwszy podopieczny sióstr Salezjanek zamieszka w Domu nie wcześniej jak pod koniec bieżącego roku. Kierowaniem dzieci do placówki w Dobieszczyźnie będzie zajmowało się jarocińskie PCPR.