Program budowy 400 mieszkań w Jarocinie coraz bliżej

Dodano 22 listopada 2016, wpis archiwalny Program budowy 400 mieszkań w Jarocinie coraz bliżej

W pierwszym etapie programu budowy mieszkań czynszowych, docelowo powstanie 400 lokali. Na przełomie roku rozpocznie się budowa 258 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej,  ul. Leszczyce oraz w Siedleminie. W drugim etapie, którego rozpoczęcie planowane jest w połowie przyszłego roku, ma powstać 150 mieszkań w Potarzycy, Łuszczanowie i przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Realizacja budowy 400 mieszkań ma zakończyć się do września 2018 roku.

Standard mieszkań i stawki czynszu:
- powierzchnia mieszkań: 55,10 m² i 35,60 m²
- mieszkania 3 i 2-pokojowe
- ogrzewanie indywidualne – gazowe
- wykończenie mieszkań: „pod klucz”
Stawka czynszu zależna będzie od lokalizacji mieszkania i będzie wynosiła od
10 zł do 11 zł/m².

Kto będzie mógł się ubiegać o otrzymanie mieszkania we ramach programu budowy 400 mieszkań:
- brak tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w tym samym mieście;
- wypełnienie wniosku (dostępny w siedzibie JTBS i na stronie www.jtbs.com.pl) i złożenie w siedzibie Jarocińskiego TBS Sp. z o.o.;
- wpłata kaucji w wysokości 12-krotności czynszu;
- spełnienie kryteriów ekonomicznych umożliwiających terminowe opłacanie czynszu;
- preferowane rodziny z dziećmi;
- mieszkania przeznaczone będą także dla osób spoza gminy Jarocin.

Fundusz Municypalny (Fundusz Municypalny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych) jest długoterminowym inwestorem finansowym, który współfinansuje inwestycje w obszarze nieruchomości realizowane przez gminy lub podległe im spółki. Powstał z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego, który zgodnie z planami rządu będzie działać w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. W kręgu zainteresowania Funduszu Municypalnego znajdują się projekty służące rozwojowi zasobów nieruchomości wykorzystywanych przez gminy w ramach realizacji zadań własnych, w szczególności nieruchomości mieszkaniowe oraz obiekty użyteczności publicznej. Fundusz angażuje się zarówno w projekty inwestycyjne w obszarze modernizacji i rozbudowy istniejących zasobów nieruchomości, jak również w budowę nowych obiektów.

Fundusz Municypalny zarządzany przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A. jest wpisany do rejestru funduszy inwestycyjnych pod numerem RFI 1289. Jedynym uczestnikiem Funduszu Municypalnego jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

W celu otrzymania mieszkania należy wypełnić wniosek dostępny pod Linkiem i złożyć w siedzibie Spółki.

Po przyznaniu mieszkania należy dokonać wpłaty kaucji w wysokości 12-krotności czynszu.