"Schetynówka" z Klęki do Żerkowa

Dodano 29 kwietnia 2010, wpis archiwalny
We wrześniu 2009 roku Powiat Jarociński złożył wniosek na dofinansowanie II etapu „Przebudowy drogi powiatowej Klęka-Żerków” w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”. Program zakłada dofinansowanie z budżetu państwa 50% kosztów realizacji inwestycji. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i zajął siódmą pozycję na ostatecznej liście rankingowej wśród 57 pozostałych wniosków złożonych przez powiaty z województwa wielkopolskiego. Umowa o dofinansowanie zadania z budżetu państwa podpisana została 27 kwietnia tego roku. Dzięki temu przebudowa rozpocznie się już w czerwcu, a jej zakończenie przewidziano na wrzesień 2010 r.

Tegoroczna inwestycja jest kontynuacją I etapu przebudowy drogi, który realizowany był w roku ubiegłym. Przebudowano wówczas odcinek drogi o długości 4 595,00 m. W II etapie zaplanowano do przebudowy kolejne 4 455,00 m drogi. Prace rozpoczną się w miejscowości Chrzan, 55 m za torami kolejowymi, natomiast zakończą na skrzyżowaniu z drogą powiatową na rynku w Żerkowie. Inwestycja będzie polegała m.in. na poszerzeniu i wykonaniu nowej nawierzchni jezdni oraz stworzeniu infrastruktury towarzyszącej zwiększającej bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Planowany na 2010 r. koszt realizacji inwestycji wynosi 2 405 977,08 zł. Przedsięwzięcie będzie realizowane we współudziale finansowym Gminy Żerków, która współfinansuje zadanie w kwocie – 601 494,27 zł. Tyle samo wyłoży ze swojego budżetu samorząd Powiatu Jarocińskiego.