Dodano 15 listopada 2022, wpis archiwalny Spotkanie konsultacyjno-informacyjne w sprawie sytuacji bieżącej Szpitala Powiatowego w Jarocinie

Wczoraj na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Jarocinie odbyło się spotkanie konsultacyjno-informacyjne Zarządu Powiatu Jarocińskiego oraz Prezesa Szpitala dotyczące sytuacji bieżącej Szpitala Powiatowego w Jarocinie Sp. z o.o. z przedstawicielami samorządów gminnych, radnych rady miejskiej, radnych rady powiatu, a także z przewodniczącm Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.
W trakcie spotkania poruszane były niżej wymienione kwestie dotyczące:
▪️ sytuacji bieżącej Szpitala Powiatowego w Jarocinie Sp. z o.o.;
▪️ wynagrodzeń służby zdrowia w związku z ustawą z dnia 26 maja 2022 r. o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2022 poz. 1352).
▪️ inwestycji przeprowadzanych w szpitalu.