Spotkanie samorządowców z przedstawicielami środowiska kultury

Dodano 22 grudnia 2003, wpis archiwalny Rok 2003 obfitował w liczne imprezy kulturalne. Te imprezy to m.in. II Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej organizowany w Żerkowie, II Wystawa Sztuki Ludowej, w której wzięły udział wszystkie Zespoły Folklorystyczne oraz twórcy ludowi z terenu powiatu jarocińskiego, III Prezentacje Kultury Południowo-Zachodniej Wielkopolski, podczas których, licząca ponad 200 osób, reprezentacja powiatu jarocińskiego, zaprezentowała najciekawszy program i w ten sposób zdobyła I miejsce. Imprezy te nie mogły by się odbyć gdyby nie zaangażowanie ludzi, którzy oddali swe serce kulturze.

We wtorkowy wieczór 16 grudnia w Pałacu w Witaszycach spotkali się przedstawiciele chórów działających na terenie powiatu jarocińskiego, przedstawiciele Zespołów Folklorystycznych, twórcy ludowi, dyrektorzy ośrodków kultury działających na terenie powiatu jarocińskiego, Dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin, Dyrektorzy Szkół Muzycznych z Jarocina i Kotlina, przedstawiciele Rady Powiatu w Jarocinie, a dokładnie Zarządu Powiatu w Jarocinie oraz członkowie powiatowej komisji kultury.