Spotkanie z Minister Funduszy i Polityki Regionalnej

Dodano 08 lipca 2020, wpis archiwalny Spotkanie z Minister Funduszy i Polityki Regionalnej

Dziś w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie Pani Minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak z przedsiębiorcami i samorządowcami z terenu naszego powiatu. Minister Funduszy i Polityki Regionalnej mówiła o tym, jak korzystać z antykryzysowych, finansowanych z funduszy unijnych narzędzi przygotowanych przez ministerstwo.

Funduszowy Pakiet Antywirusowy to zmiany w prawie polskim i unijnym oraz fundusze na wsparcie przedsiębiorców i samorządowców w niwelowaniu skutków pandemii. Specustawa funduszowa, która została przyjęta w kwietniu, umożliwia między innymi bardziej elastyczne wykorzystywanie środków unijnych i przesuwanie części z tych funduszy na działania antykowidowe. Do tej pory w ramach Funduszowego Pakietu Antywirusowego wygospodarowano 14 miliardów złotych. Szefowa resortu funduszy i polityki regionalnej zaznaczyła, że z Programu Inteligentny Rozwój do województwa wielkopolskiego trafiło w ramach konkursu szybka ścieżka „koronawirusy”, funduszu pożyczkowego oraz funduszu gwarancyjnego łącznie prawie 32 mln zł.