Szkoły gotowe na nowy rok

Dodano 03 września 2015, wpis archiwalny Szkoły gotowe na nowy rok

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie większość prac zaplanowanych na bieżący rok wykonano już w trakcie ferii zimowych. Miedzy innymi szkoła dzięki zaadoptowaniu pomieszczeń magazynowych zyskała dodatkową klasę, przeprowadzono również gruntowny remont podłogi w sali gimnastycznej. W letnie wakacje w planach ujęto remont instalacji hydrantowej. Trwały również prace nad nowo powstałymi boiskami do siatkówki plażowej.

Klasy wraz z podłogami wyremontowane zostały również w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.  Tam zainwestowano także w uruchomienie informatycznego systemu archiwizującego w dziale księgowości, który zapewni większe bezpieczeństwo danych. W Tarcach wykonano bieżące naprawy maszyn i urządzeń szkolnych.

Tegoroczne wakacje obfitowały w inwestycje w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Wyremontowano gabinet metodyków, pedagoga, pokój nauczycielski, małą salę gimnastyczną, korytarz oraz sanitariaty. Ważnym zadaniem była pierwsza część remontu instalacji c. o. W szkole rozbudowano i zmodernizowano sieć informatyczną oraz zapewniono dostęp do sieci wi-fi. Miłym zaskoczeniem dla uczniów będzie zamontowana na sali gimnastycznej nowa podwieszana konstrukcja  do koszykówki z napędem elektrycznym.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wymalowano wszystkie korytarze i wyremontowano 3 sale lekcyjne. Co najciekawsze, jedną z klas w ramach egzaminu zawodowego wyremontowali trzej uczniowie. Oczywiście było to możliwe dzięki zgodzie jarocińskiego CECH-u i Kaliskiej Izby Rzemieślniczej. Uczniowie zdali celująco, a ich młodsi koledzy dzięki nim uczyć się będą w odświeżonej sali.

Mirosław Drzazga, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego, dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Jarocinie:

W placówkach prowadzonych przez Powiat Jarociński realizowane są na bieżąco, jednak większe przedsięwzięcia wykonywane są przede wszystkim w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Po wakacjach nasze szkoły są więc dobrze przygotowane na przyjęcie uczniów.