Szykują powiatowe dożynki w Kotlinie

Dodano 20 sierpnia 2009, wpis archiwalny

Szczegóły organizacyjne imprezy dopracowuje zespół roboczy, w skład którego wchodzą przedstawiciele starostwa, urzędu gminy w Kotlinie, sołectwa Kotlin, miejscowej szkoły oraz KGW i OSP z terenu gminy.

Dożynki zaplanowane na ostatnią niedzielę sierpnia rozpoczną się o godz. 14.00 mszą św. w kościele p.w. św. Kazimierza w Kotlinie. Eucharystię uświetni występ miejscowego chóru Arion. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie ulicami Rymarkiewicza, Dworcową, Norwida, Prusa, Słowackiego, Orzeszkowej i Sienkiewicza w kierunku boiska szkolnego, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.

Barwny korowód poprowadzi orkiestra dęta z Żerkowa. Część obrzędowa święta planów (godz. 15.30) przygotowana została przez Aleksandrę Mendelską – choreograf Zespołu Folklorystycznego „Snutki” z Potarzycy. Na dożynkach nie zabraknie też przyśpiewek, które przygotowują członkowie „Sławoszewiaków” pod czujnym okiem Beaty Skowrońskiej.

Udział w powiatowym święcie plonów zapowiedziały delegacje poszczególnych gmin powiatu, które przybędą na uroczystość z wieńcami gminnymi. Okazały wieniec powiatowy upleciony został przez członków Zespołu Folklorystycznego „Goliniacy”, a podczas uroczystości poniosą go członkowie Zespołu Śpiewaczego „Ciświczanie”. Tradycyjny bochen chleba na ręce gospodarzy uroczystości starosty Stanisława Martuzalskiego i wójta Walentego Kwaśniewskiego przekażą starostowie dożynek: Barbara Rychlik i Marek Biegański. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji, a wśród nich degustację potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Kotlin oraz występy artystyczne, m.in. wspomnianej orkiestry dętej z Żerkowa, zespołów akordeonowych z Kotlina i Jarocina oraz zespołów folklorystycznych. Przewidziano również atrakcje dla dzieci, takie jak dmuchane zamki, czy przejazdy bryczkami. Gościem specjalnym powiatowych dożynek będzie zespół „NEW HAPPY BAND", który podczas trzygodzinnej „Biesiady polskiej” przypomni największe polskie przeboje minionych 30 lat. Biesiada rozpocznie się o godz. 17.00. Imprezę zakończy zabawa ludowa, do której przygrywał będzie jarociński zespół RAZEM. Początek zabawy zaplanowano na godz. 20.00.

O porządek i bezpieczeństwo uczestników imprezy dbać będą m.in. druhowie OSP z terenu gminy Kotlin. Oni też wskażą gościom miejsca parkingowe, które zaplanowano na ul. Dworcowej i ul. Orzeszkowej.

Dożynki Powiatowe – KOTLIN 2009,

30 sierpnia 2009 roku

Program uroczystości:

14.00 – Msza Święta Dziękczynna w Kościele p.w. św. Kazimierza w Kotlinie

15.00 – przemarsz korowodu dożynkowego z kościoła na teren Szkoły Podstawowej w Kotlinie

15.30 - część obrzędowa

17.00 – „Biesiada Polska” z zespołem „New Happy Band”

20.00 - zabawa taneczna z zespołem „RAZEM”

Atrakcje dodatkowe:

Prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich