TO BYŁA JUŻ CZWARTA "BIAŁA NIEDZIELA"

Dodano 08 października 2018, wpis archiwalny TO BYŁA JUŻ CZWARTA

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogli skorzystać z bezpłatnych badań laboratoryjnych, była też możliwość konsultacji z ginekologiem- położnikiem. Po raz pierwszy podczas „Białej Niedzieli” pacjenci mogli skorzystać z konsultacji z lekarzem radiologiem. Można było także wykonać przesiewowe badania USG oraz odbyć konsultacje z lekarzem diabetologiem. Ponadto pacjenci mogli też skonsultować się z internistą i kardiologiem.

„Białe niedziele” są organizowane przez jarocińską lecznicę od ubiegłego roku. Do tej pory z bezpłatnych badań skorzystało już blisko pół tysiąca mieszkańców powiatu.

„Takie akcje są bez wątpienia bardzo potrzebne i robimy wszystko, aby stały się one stałym elementem działalności szpitala powiatowego. Za największy sukces możemy uznać to, że badania profilaktyczne wielu osobom uratowały życie. To właśnie podczas „Białych Niedziel” dowiedziały się, że cierpią na poważne choroby i zostały przekazane specjalistom”.- mówi Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Podobnie jak w poprzednich akacjach, tak i tym razem w „Białej Niedzieli” wzięli udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem ratownictwo medyczne oraz Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Młodzież pomagała pacjentom w odnalezieniu odpowiednich gabinetów lekarskich.

„Od samego początku korzystaliśmy z pomocy młodzieży, która uczy się w klasach o profilu ratownictwo medyczne. Dla tych młodych ludzi to kolejne doświadczenie, z kolei dla naszych pacjentów duża pomoc. Nie każdy bywa bowiem na co dzień w szpitalu i nie każdy orientuje się, gdzie jest na przykład laboratorium albo gabinet lekarza ginekologa. Dlatego uczniowie pomagają pacjentom i doprowadzają zainteresowane osoby do odpowiednich specjalistów”. – mówi Leszek Mazurek, prezes szpitala.