Trwa przebudowa Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie

Dodano 16 listopada 2005, wpis archiwalny dps3.jpg

Wykonawca robót, firma "Rem-Bud" z Jarocina, realizuje inwestycję o wartości 1,5 mln zł zgodnie z harmonogramem. Zakończony został pierwszy etap prac: przystosowanie budynku administracyjno-mieszkalnego dla potrzeb mieszkaniowych i rehabilitacyjnych. Do tego budynku wprowadzi się już wkrótce 29 pensjonariuszek.

dps4.jpg

W dniu 14 listopada br. kapelan DPSu w Zakrzewie ksiądz prałat Stanisław Szymański poświęcił przebudowane i odnowione pomieszczenia.

Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski mówi o inwestycji w Zarzewie: "Władze powiatu jarocińskiego przywiązują ogromną wagę do podniesienia standardu pobytu w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie jak również zakresu i poziomu prowadzonych w nim zajęć terapeutycznych. Świadczy o tym choćby wielkość środków, które w ostatnich latach powiat przeznacza na remonty i zakupy inwestycyjne w DPS Zakrzew. W bieżącym roku wielkość tych nakładów wyniesie 1.560.000 zł. Dzięki tym środkom możliwa jest realizacja projektu, który rozwiąże problem prowadzenia rehabilitacji w DPS w Zakrzewie. Zwiększenie dostępności oraz zapewnienie szerszego wachlarza prowadzonych zajęć wpłynie na poprawę stanu zdrowia mieszkanek: poprawę sprawności ruchowej, poprawę wydolności krążeniowej i oddechowej."

Aby prace modernizacyjne mogły się zacząć konieczne było przeniesienie pensjonariuszek w inne miejsce. Mieszkanki budynków, w których trwają prace przebywają w tym czasie na wczasach rehabilitacyjnych w Brennej. Już wkrótce na taki rehabilitacyjny turnus wyjedzie kolejna grupa pensjonariuszek.

Godny podkreślenia jest fakt, że osoby przebywające w ośrodku mają w pełni zabezpieczone wszystkie świadczenia. Dzięki temu, że modernizacja poszczególnych obiektów odbywa się w etapach, personel ośrodka jest w stanie zagwarantować podopiecznym wszystkie świadczone normalnie usługi.

Jak twierdzi starosta Sławomir Wąsiewski zaawansowanie prac w Zakrzewie jest w tej chwili wyższe niż zakłada to harmonogram robót. Zaplanowany na 20 grudnia br. termin zakończenia prac nie jest niczym zagrożony.