Uroczyste otwarcie ul. Wolności w Golinie

Dodano 13 listopada 2013, wpis archiwalny

Przebudowa obejmowała wykonanie na całej długości przebudowywanego odcinka (blisko 1 km) nowej nawierzchni jezdni, poszerzenie jezdni do 7 m. Powstały również 34 miejsca postojowe, przebudowany został istniejący chodnik, a po drugiej stronie jezdni wybudowany został nowy.

Przebudowa kosztowała blisko 1 400 000 zł. Samorząd powiatu pozyskał na jej realizację środki zewnętrzne. Powiat w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” otrzymał dotację w wysokości 681 000 zł. Wkład własny Powiatu Jarocińskiego wyniósł 185 000 zł. Pokrycie pozostałej sumy, czyli  530 000 zł zadeklarowali partnerzy w realizacji przedsięwzięcia (Gmina Jarocin, Jarocińskie Linie Autobusowe Sp. z o.o., Zakład Przemysłu Mięsnego „BIERNACKI” Sp. z o.o. z siedzibą w Golinie).

zobacz film z otwarcia