Uruchomienie Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego

Dodano 05 stycznia 2004, wpis archiwalny W skład zespołu uruchomionego z dniem 2 stycznia 2004 roku wchodzą: Jolanta Mejzińska - Wicestarosta Jarociński, Tomasz Paczkowski - Dyrektor SP ZOZ Jarocin, Eugeniusz Żurek - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie, Małgorzata Bogusławska - inspektor w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Celem zespołu jest monitorowanie zabezpieczenia podstawowej opieki zdrowotnej oraz doraźnych działań zabezpieczających realizację świadczeń medycznych i bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu jarocińskiego.

Wcześniej, 29 października 2003 roku, Rada Powiatu w Jarocinie podjęła stanowisko w sprawie podstawowej opieki zdrowotnej. Zaapelowała do Zarządu Narodowego Funduszu Zdrowia o zawarcie kontraktów uwzględniających potrzeby i oczekiwania zarówno mieszkańców powiatu i środowiska medycznego.

Również Zarząd Powiatu w Jarocinie, burmistrzowie i wójtowie gmin w powiecie jarocińskim, na spotkaniu z przedstawicielami świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej (26 listopada 2003 roku) wyrazili swoje zaniepokojenie w zakresie zapewnienia mieszkańcom powiatu podstawowej opieki zdrowotnej.

Głębokie zaniepokojenie zaistniałą sytuacją związaną z wizją braku świadczeń lekarza rodzinnego dla mieszkańców Wielkopolski wyrazili zgromadzeni w Ostrzeszowie (4 grudnia 2003 roku) Starostowie Południowej Wielkopolski. Starostowie podjęli także stanowisko w tej sprawie podczas Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego, który odbył się 16 grudnia 2003 roku w Grodzisku Wielkopolskim.