V Powiatowy Turniej w Strzelaniach Myśliwskich

Dodano 06 maja 2004, wpis archiwalny strzelania_mysliwskie1.jpgNa strzelnicy w Bachorzewie rywalizowano w strzelaniach tzw. osi myśliwskiej i kręgu myśliwskiego, w klasyfikacji zespołowej oraz indywidualnie.

Puchar Przechodni, ufundowany przez Starostę Jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego, zdobyło Koło Łowieckie Nr 29 "Darz Bór" z Jarocina. Nagrody zwycięskim drużynom wręczył Czesław Robakowski - Przewodniczący Rady Powiatu w Jarocinie.

Zawody Strzeleckie miały charakter pikniku myśliwskiego, którego celem było spopularyzowanie na naszym terenie łowiectwa i strzelectwa myśliwskiego. Zawody obserwowała grupa kibiców, którzy mogli sprawdzić się w strzelaniu z wiatrówki i strzelaniu z łuku do makiety dzika.

Drużynowo zwyciężyło Koło Łowieckie "Darz Bór" z Jarocina. Drugie miejsce zajęło Koło Łowieckie "Szarak" z Kotlina, trzecie Koło Łowieckie "Jeleń" z Jarocina i zaszczytne czwarte miejsce Koło Łowieckie "Rudel" w Rusku. W zawodach wzięły również udział: Koło Łowieckie Nr 27 "Ostoja" z Jarocina i Koło Łowieckie Nr 26 "Borsuk" z Żerkowa.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Szymon Mróz, i kolejno drugie - Henryk Gola, trzecie - Roman Nowacki i czwarte - Zbigniew Żyburtowicz.

strzelania_mysliwskie2.jpg