Więcej o unii w starostwie

Dodano 08 lipca 2009, wpis archiwalny

Informacje na temat możliwości korzystania ze środków unijnych prezentowane są również podczas licznych konferencji, w których prelegentami są konsultanci punktu. Ostatnie spotkanie zatytułowane „Wieś Wielkopolska – Wieś Europejska” zorganizowane zostało przez Regionalną Sieć Obszarów Wiejskich Województwa Wielkopolskiego pod koniec czerwca w Żerkowie. Jego odbiorcami byli głównie przedstawiciele sektora samorządowego oraz organizacji pozarządowych z obszarów wiejskich. Przybliżyliśmy słuchaczom ogólną charakterystykę Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 ze szczególnym uwzględnieniem problematyki obszarów wiejskich – informuje J. Raś. Konferencja była także okazją do zaprezentowania przez starostę Stanisława Martuzalskiego dobrych praktyk Powiatu Jarocińskiego w wykorzystaniu środków unijnych.

Przypomnijmy, że na początku 2008 roku uruchomiono w starostwie Punkt Informacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W kwietniu 2009 roku placówka zmieniła nazwę na Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Jednocześnie rozszerzony został zakres udzielanych informacji o środkach pochodzących z funduszy strukturalnych dostępnych w Polsce w latach 2007 – 2013. Teraz, poza wiadomościami dotyczącymi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, można również uzyskać informacje na temat warunków dofinansowania w ramach: Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG), Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) i Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ).

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Starostwo Powiatowe w Jarocinie