Wigilijne spotkania w Domu Dziecka oraz DPS

Dodano 29 grudnia 2020, wpis archiwalny Wigilijne spotkania w Domu Dziecka oraz DPS

22 grudnia Starosta – Lidia Czechak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego – Jan Szczerbań wzięli udział w Wieczerzy Wigilijnej w Domu Dziecka „Domostwo” w Górze. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, pełnej wdzięczności za miniony rok. Po wspólnym kolędowaniu, dzieci otrzymały prezenty, których fundatorami było Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Rada Powiatu Jarocińskiego oraz wielu mieszkańców powiatu, którzy przyłączyli się do akcji „Zostań Świętym Mikołajem”.

24 grudnia Starosta – Lidia Czechak, Członek Zarządu Powiatu – Mariusz Stolecki oraz Ewa Hejduk – inicjatorka akcji „Zostań Świętym Mikołajem dla mieszkańca DPS” odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Marii Kaczyńskiej w Kotlinie. Podczas spotkania wręczono upominki przygotowane przez osoby, które przyłączyły się do inicjatywy.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, który powinniśmy spędzać w gronie najbliższych. Niestety nie wszyscy mają taką możliwość. Upominki przygotowane przez ludzi dobrego serca wywołały szczery uśmiech na twarzach mieszkańców naszego powiatowego DPS, a spotkanie wprowadziło ich w świąteczną atmosferę. Mam nadzieję, że akcja „Zostań Świętym Mikołajem” stanie się naszą małą tradycją. W tym roku zainteresowanie było tak duże, że prezenty otrzymali również wychowankowie Domu Dziecka w Górze. – powiedziała Lidia Czechak, Starosta Jarociński.