Wnioski powiatu w czołówce rankingu

Dodano 04 listopada 2013, wpis archiwalny

Pierwszy wniosek dotyczący drogi Cielcza – Radlin – Stęgosz znalazł się na 3 miejscu listy rankingowej, drugi Góra – Zalesie – Panienka – granica powiatu oceniony tylko o 0,1 punktu niżej, uplasował się na czwartej pozycji. Niestety zgodnie z zapisami Uchwały Rady Ministrów w 2014 r. powiaty i gminy mogą skorzystać z dofinansowania nie więcej niż jednego zadania w roku. Oczekiwania wnioskodawców były znacznie większe niż środki zaplanowane do rozdysponowania wśród beneficjentów – zauważa starosta Mikołaj Szymczak. Na drogi  powiatowe przeznaczono ponad 10 mln zł, a złożonych zostało 49 wniosków, które opiewały na wnioskowaną kwotę przekraczającą 71 mln zł. Oba nasze wnioski zostały bardzo wysoko ocenione, co świadczy o ich profesjonalnym przygotowaniu i przede wszystkim - celowości inwestycji – dodaje starosta.

Ostateczna lista rankingowa wniosków wyłonionych do dofinansowania w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”, zostanie ogłoszona przez Wojewodę do 30 listopada 2013 r. Inwestycje będą realizowane w 2014 roku.