Wojewódzki Konkurs Ortograficzny w Zespole Szkół Specjalnych

Dodano 20 listopada 2013, wpis archiwalny Wojewódzki Konkurs Ortograficzny w Zespole Szkół Specjalnych

Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością. Chęć udziału w zmaganiach zgłosili uczniowie z Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Pleszewa, Poznania, Środy Wlkp., Wrześni, Jarocina i Słupi pod Kępnem. Prace oceniła trzyosobowa komisja.

Sukcesem mogą pochwalić się placówki z Poznania i Krotoszyna, bowiem Magdalena Mazur i Aleksandra Grobelna  z tych szkół wywalczyły I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii”. Agnieszka Morkowska z Poznania zajęła II miejsce, a III – Daria Rogozińska z Ostrzeszowa.

Zwycięzcy i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody, pamiątkowe dyplomy i upominki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. O poczęstunek zadbał p. Stanisław Wosiński. Patronat medialny nad konkursem objęła „Gazeta Jarocińska”.