Wojskowe wyróżnienia dla rodziców z powiatu jarocińskiego

Dodano 20 grudnia 2011, wpis archiwalny
Złoty medal otrzymują rodzice, których co najmniej pięciu synów pełniło służbę wojskową. Minister Obrony narodowej przyznał także srebrne medale rodzicom, których trzech lub czterech synów służyło w wojsku. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Czesława Basińska z Jarocina, Stanisława Strzelczyk z Jarocina, Teofila i Stanisław Szulcowie z Roszkowa, Joanna Zięntek z Jarocina, Stanisława Łaciak z Łuszczanowa oraz Helena Jarmuż z Racendowa.
Uhonorowanie wyróżnionych rodziców odbyło się w gościnnych progach jarocińskiego starostwa. W imieniu Ministra Obrony Narodowej medale wręczył Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu ppłk Andrzej Krupiński. Serdeczne gratulacje i podziękowania za trud, jaki odznaczeni rodzice włożyli w wychowanie synów wyrazili także starosta jarociński Mikołaj Szymczak oraz burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Przekazaliście swoim synom godne naśladowania wzorce i wpoiliście obywatelską powinność dla dobra Ojczyzny. Dziś możecie być dumni z ich postawy i ofiarnej służby na rzecz umacniania obronności naszego kraju – powiedział podczas uroczystości starosta Mikołaj Szymczak.