Wspólny projekt już we wrześniu

Dodano 17 czerwca 2015, wpis archiwalny Wspólny projekt już we wrześniu

Jeszcze we wrześniu tego roku samorządy w ramach partnerstwa złożą wniosek w konkursie „Wysokiej jakości usługi administracyjne” organizowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Konkurs przeznaczony jest dla samorządów, które po zawiązaniu partnerstwa mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł dla gmin i powiatów, przy wkładzie własnym w wysokości 15, 72 % kosztów projektu ogółem. Planowana alokacja środków w ramach konkursu to ok. 58,5 mln zł. Dofinansowane zostaną projekty ukierunkowane na wsparcie JST w zakresie rozwiązań poprawiających efektywność zarządzania usługami w obszarze podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania nieruchomościami.

To pierwszy krok w kierunku cyfryzacji urzędów, którą planujemy – podkreśla starosta Bartosz Walczak. Mamy szansę pozyskać niemałe pieniądze na szkolenie kadr i udoskonalenie usług świadczonych przez nasze urzędy. A poza tym to doskonałe pole do popisu na niwie współpracy pomiędzy naszymi samorządami – dodaje starosta podkreślając jednocześnie, że liczy na kolejne wspólne przedsięwzięcia.