Wybrano kolejnego członka do Zespołu Doradczego w sprawie szpitala

Dodano 23 kwietnia 2007, wpis archiwalny

Przedmiotem spotkania starosty z Radą Społeczną było również sprawozdanie z otwarcia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dyrektor szpitala - Tomasz Paczkowski przedstawił koszty uruchomienia SOR-u, liczbę zatrudnionej w nim kadry lekarskiej (76 osób i 6 kontraktów lekarskich), wyraził także potrzebę zagospodarowania drugiego piętra dobudowanej części szpitala.
    Na spotkaniu omówiono także potrzebę wyposażenia szpitala w tomograf komputerowy. Miesięcznie na badanie tomograficzne kierowanych jest około stu pacjentów. Szpital na ten cel przeznacza około 230 tys. rocznie. Wyjściem z tej patowej sytuacji jest możliwość dzierżawy tego sprzętu. Dzięki temu pacjenci, zwłaszcza z urazami głowy, będą szybciej diagnozowani bez konieczności transportu, który może zagrażać ich życiu lub zdrowiu.
    Kolejne posiedzenie Zespołu Doradczego przewidziane jest za kilkanaście dni. Do tego czasu starosta sukcesywnie będzie go uzupełniał o nowych członków. Pojawiła się także propozycja, by w skład Zespołu wchodzili także przedstawiciele Izb: Lekarskiej i Pielęgniarskiej.