Wykazali się wiedzą o powstaniu

Dodano 22 kwietnia 2013, wpis archiwalny

Konkurs miał charakter drużynowy. Polegał na wykazaniu się wiedzą z dziejów jedynego, zwycięskiego w historii Polski powstania narodowowyzwoleńczego. Uczestnicy konkursu przygotowywali również mapki miejsc pamięci powstania w swojej miejscowości oraz dokumentację wizyty w rodzinie uczestnika wydarzeń z lat 1918-1919. W skład drużyny „Jedynki” wchodziło pięciu uczniów klasy I Technikum Ekonomicznego, przygotowanych przez nauczyciela Roman Nowicki: Daria Nowak, Klaudia Włodarczyk, Arkadiusz Juszczak, Mateusz Passek oraz Dawid Sadowczyk. Zawodnicy bardzo dobrze poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, co pozwoliło im zająć wysokie, trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13 kwietnia w siedzibie Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego w Poznaniu.  Jarocińskim laureatom towarzyszyli: dyrektor szkoły - Małgorzata Karwacka oraz dyrektor wydziału oświaty, promocji i spraw społecznych w jarocińskim starostwie - Michał Żabiński.

Wyróżnienia w konkursie otrzymały także inne szkoły z terenu powiatu jarocińskiego: "Drużyna I" z Gimnazjum w Woli Książęcej, Zespół Szkół nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarocinie, Gimnazjum w Zespole Szkół w Wilkowyi, "Drużyna II" z Gimnazjum w Woli Książęcej.