XVI sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 09 grudnia 2015, wpis archiwalny

Zapraszam na XVI SESJĘ RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO, która odbędzie
w
dniu 17 grudnia 2015 r. (czwartek) o godz. 15:00 w sali sesyjnej Ratusza w Jarocinie z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad sesji.
  2. Przyjęcie protokołu z obrad XV sesji Rady Powiatu.
  3. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po XV sesji Rady Powiatu.
  4. Informacja o wypadkach przy pracy w rolnictwie za rok 2015.
  5. Prezentacja projektu planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Jarocińskiego.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie planu pracy Rady Powiatu Jarocińskiego na 2016 rok.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie planów pracy stałych Komisji Rady Powiatu Jarocińskiego na 2016 rok.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Jarocińskiego na rok 2016.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki pod firmą: „Szpital Powiatowy w Jarocinie” Spółka
    z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jarocinie, pokrycia podwyższonego kapitału zakładowego wkładem pieniężnym oraz objęcia przez Powiat Jarociński wszystkich nowo utworzonych udziałów w Spółce.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie określenia rozkładu pracy aptek ogólnodostępnych z terenu powiatu jarocińskiego oraz harmonogram tygodniowych dyżurów aptek ogólnodostępnych terenu miasta Jarocin.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zmiany uchwały nr XI/88/15 Rady Powiatu Jarocińskiego z dnia 6 sierpnia 2015 r. w sprawie emisji obligacji komunalnych.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającego uchwałę
    2015-2028.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zmian budżetu powiatu na 2015 r.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2016-2028.

1/ przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego,

2/ przedstawienie opinii Komisji Budżetu i Rozwoju.

3/ dyskusja nad wniesionymi autopoprawkami i ich przegłosowanie,

4/ głosowanie nad projektem uchwały wraz z autopoprawkami.

15. Uchwalenie Budżetu Powiatu na 2016 rok:

1/ przedstawienie projektu uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem,

2/ przedstawienie opinii komisji,

3/ przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej:

- o projekcie budżetu Powiatu Jarocińskiego na 2016 rok,

- o możliwości sfinansowania deficytu przez Powiat Jarociński.

4/ przedstawienie wraz z uzasadnieniem, stanowiska Zarządu Powiatu w sprawie opinii komisji, Regionalnej Izby Obrachunkowej i wniosków budżetowych radnych,

5/ dyskusja nad wniesionymi autopoprawkami i ich przegłosowanie,

6/ głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.

16. Interpelacje i zapytania radnych.

17. Wnioski i oświadczenia radnych.

18. Wolne głosy i wnioski.

19. Komunikaty.

20. Zakończenie obrad.