Z NOŻYCZKAMI PRZEZ EUROPĘ

Dodano 30 września 2019, wpis archiwalny Z NOŻYCZKAMI PRZEZ EUROPĘ

POWIAT JAROCIŃSKI
Z NOŻYCZKAMI PRZEZ EUROPĘ
W ZSP nr 2 w Jarocinie zakończył się projekt finansowany z funduszy unijnych p.n. Z NOŻYCZKAMI PRZEZ EUROPĘ.

Na ten projekt szkoła pozyskała ponad 225 tys. złotych – a cały projekt służył podnoszeniu kwalifikacji zawodowych uczniów „Dwójki” kształcących się w zawodzie fryzjera. Organizatorkami i osobami, które były pomysłodawcami całego przedsięwzięcia są nauczycielki z ZSP nr 2 – Renata Rożek i Renata Ziółkowska.

W ramach tego projektu młodzież z ZSP nr 2 mogła m.in. odbyć praktyki zawodowe w Niemczech połączone z warsztatami i spotkaniami z adeptami tego zawodu u naszych zachodnich sąsiadów. Podczas dnia podsumowującego cały projekt na zaproszenie Witolda Bierły (dyr. ZSP nr 2) gośćmi byli m.in. Lidia Czechak, Starosta Jarociński i Mariusz Stolecki, Członek Zarządu Powiatu.