Złoty Krzyż Zasługi dla Starosty Jarocińskiego

Dodano 26 maja 2023, wpis archiwalny Złoty Krzyż Zasługi dla Starosty Jarocińskiego

Mamy ogromne powody do dumy! Starosta Jarociński Lidia Czechak postanowieniem z dnia 19 maja 2023 roku została odznaczona przez Prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi, za zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Odznaczenie otrzymała podczas uroczystego spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z samorządowcami z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.  Jak podkreślał Prezydent Andrzej Duda to ogromne wyróżnienie państwowe jest podziękowaniem za codzienną służbę uhonorowanych dla Rzeczypospolitej, społeczności lokalnej i regionalnej. Krzyż Zasługi to odznaczenie państwowe nadawane przez Prezydenta RP osobom, których zasługi dla państwa i obywateli wykraczają poza ich codzienne obowiązki oraz przynoszą znaczące korzyści dla społeczności. Staroście Jarocińskiemu Lidii Czechak serdecznie gratulujemy!