Zmiany w radzie nadzorczej szpitala

Dodano 24 maja 2012, wpis archiwalny

Straciliśmy zaufanie do ludzi, którzy nie potrafili swoimi uwagami podzielić się bezpośrednio z nami, tylko próbowali wpływać na opinię publiczną poprzez lokalne media - uzasadnia decyzję starosta jarociński Mikołaj Szymczak. Próby zorganizowania posiedzenia rady przez jednego z członków na dzień przed posiedzeniem zaplanowanym przez przewodniczącego rady nadzorczej starosta określa, jako „niepoważne”. Takie zachowanie świadczy o braku współpracy pomiędzy członkami rady, a to z pewnością nie służy naszemu szpitalowi – dodaje. Jako właścicielowi spółki zależy nam na tym, by decyzje ważne dla naszego społeczeństwa były podejmowane na podstawie obiektywnie przeanalizowanych argumentów, a nie emocji i spekulacji medialnych – podkreśla starosta.

Miejsca odwołanych członków rady nadzorczej zajęli: Grzegorz Czerwińskiprawnik z doświadczeniem w działalności spółek z udziałem samorządu oraz Katarzyna Dudziak – były prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Przewodniczącym rady nadal jest Janusz Wojtczak.