Żołnierze wyklęci wychodzą z niepamięci

Dodano 29 lutego 2016, wpis archiwalny Żołnierze wyklęci wychodzą z niepamięci

Część z nich odbyła się w Jarocińskim Ośrodku Kultury, a cześć w szkołach: w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, w Zespole Szkół w Cielczy i w Gimnazjum w Witaszycach. Tadek Firma Solo przyjechał do Jarocina z piosenkami poświęconymi i dedykowanymi zapomnianym bohaterom. Śpiewał o rotmistrzu Pileckim, generale Nilu, bohaterskiej Ince, której słowa "zachowałam się jak trzeba" stanowią trudne w dzisiejszych czasach wyzwanie. Były też utwory według tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, czy napisane na podstawie grypsów więzionych żołnierzy. W repertuarze był też utwór do tekstu anonimowego uczestnika wystąpień w grudniu 1970 na Wybrzeżu.
Tadek Firma Solo wystąpił na zaproszenie Burmistrza Jarocina, a współorganizatorem tego przedsięwzięcia była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.