...a atak przyszedł ze Wschodu

Dodano 18 września 2007, wpis archiwalny

Dziś 17 września obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. By uczcić pamięć pomordowanych Sybiraków, delegacje kombatanckie oraz władze powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty pod jarocińskim Krzyżem Martyrologii. Delegacje oddały również hołd mieszkańcom Ziemi Jarocińskiej – uczestnikom walk z komunizmem i faszyzmem składając kwiaty pod tablicą przy ul. Paderewskiego w Jarocinie.
    Zorganizowane tego dnia przez starostwo i urząd miejski spotkanie przy kawie i ciastku było okazją do wspomnień, którymi dzielili się świadkowie tamtych dni. Starosta Stanisław Martuzalski i Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Zygmunt Meisnerowski przekazali kombatantom podziękowania za krzewienie postaw patriotycznych i działalność społeczną na rzecz środowiska kombatanckiego Powiatu Jarocińskiego. Jesteśmy dumni z waszej postawy, waszego patriotyzmu i bardzo nam zależy, abyście pamięć o tamtych dniach  utrwalali u młodego pokolenia – powiedział starosta Martuzalski.