Dary charytatywne dla jarocińskich placówek

Dodano 18 września 2007, wpis archiwalny

W minioną środę na twarzach mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej pojawił się promienny uśmiech. Razem z nimi cieszyli się starosta jarociński, jego zastępca, kierownik PCPR w Jarocinie oraz Czesław Przedpełski – Wicegubernator Stowarzyszenia Lions Clubs Polska. To między innymi dzięki ich zaangażowaniu do kraju przyjechał tir po brzegi wypełniony charytatywnymi darami. A wśród nich: meble wypoczynkowe, sprzęt szkolny, fotele i stoliki rehabilitacyjne, balkoniki dla osób mających trudności z poruszaniem się, kilka kompletów kul łokciowych, sprzęt AGD, odzież, koce, pościel i mnóstwo zabawek.
    Dzięki tym prezentom znacznie podniesie się komfort życia 110 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Część darów, jak na przykład ławki i krzesła szkolne staną się wyposażeniem Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Pewna ilość zabawek i odzieży za pośrednictwem PCPR zostanie przekazana również innym potrzebującym placówkom, a nawet rodzinom prywatnym.
    Z inicjatywą zorganizowania transportu charytatywnego dla jarocińskich placówek wyszedł Starosta Stanisław Martuzalski. Pełen sukces został osiągnięty dzięki zaangażowaniu Wicegubernatora Stowarzyszenia Lions Clubs Polska. W planach jest już organizacja kolejnych darów, które w pierwszej kolejności miałyby trafić do powstającego właśnie Domu Dziecka Sióstr Salezjanek w Dobieszczyźnie.