otwórz widżet facebooka

Jarocińscy lekkoatleci na podium

Dodano 18 października 2011, wpis archiwalny

Na tegorocznych mistrzostwach, które odbyły się w Lesznie 6 października, Jarocin reprezentowała kilkudziesięcioosobowa grupa sportowców z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Uczniowie startowali w prawie wszystkich konkurencjach m.in. w rzucie oszczepem, pchnięciu kulą, biegu na 110 m p. płotki, sztafecie 4 x 400 i 4 x 800, biegu na 1500 m chłopców, skoku wzwyż oraz chodzie na 2 km.

Pięcioro jarocińskich uczniów w tym dwie dziewczyny i trzech chłopców, stanęło na podium. Dwa srebrne medale w rzucie oszczepem zdobyli: Anna Lewera i Filip Ciechelski z ZSP nr 2 a brązowe medale wywalczyli: Krystyna Zielińska z ZSO w chodzie na 2 km, Mateusz Nowak z ZSP nr 1 w skoku wzwyż oraz Artur Kiełbowski z ZSP nr 2 w biegu na 110 m przez płotki.

W punktacji szkół wyniki ukształtowały się następująco:

• w kategorii dziewcząt na 72 zespoły: ZSO – 3 miejsce, ZSP nr 2 – 16 miejsce, ZSP nr 1 – 36 miejsce

• w kategorii chłopców na 95 zespołów: ZSP nr 2 – 5 miejsce, ZSP nr 1 – 13 miejsce, ZSO – 36 miejsce.