Nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

Dodano 10 listopada 2020, wpis archiwalny Nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej informuje, że prowadzi nabór kandydatów na rodziców zastępczych. Rodzina zastępcza jest formą zapewnienia opieki dziecku pokrzywdzonemu przez los. Rodzinę zastępczą tworzy się w celu zapewnienia dzieciom opieki z powodu wystąpienia w jego rodzinie różnego rodzaju sytuacji kryzysowych. Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej przejdą proces kwalifikacji, a następnie po spełnieniu warunków ustawowych zostaną skierowane na szkolenie dla rodzin zastępczych na którym będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności do pracy z dziećmi. Pełnienie funkcji rodziny zastępczej może być powierzone małżonkom lub osobie samotnej.

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej prosimy o zgłaszanie się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie w godz.07:30-15:30  pod nr tel. 62 505-46-06, 724-555-028.  Koordynatorzy Rodzinnej Pieczy Zastępczej udzielą szczegółowych informacji na temat funkcjonowania rodzin zastępczych. Z uwagi na panującą epidemię w trosce o Państwa bezpieczeństwo prosimy osoby zainteresowane o wcześniejszy kontakt telefoniczny z pracownikami PCPR w celu ustalenia terminu spotkania.