Starosta gościł potomków powstańców wielkopolskich

Dodano 17 lutego 2010, wpis archiwalny

Starosta Stanisław Martuzalski witając gości podkreślił, że pamięć o powstańcach wielkopolskich pozostaje żywa i należy ją pielęgnować, by nie zapomnieć o naszej wspólnej historii oraz nie zatracić swojej tożsamości lokalnej. Okoliczności wybuchu i przebieg powstania na Ziemi Jarocińskiej przybliżył prezes jarocińskiego koła Towarzystwa Przyjaciół Powstania Wielkopolskiego - Jan Jajor. Potomkowie powstańców podziękowali staroście za czynny udział w propagowaniu wiedzy o ważnych dla naszego regionu wydarzeniach. Zauważono i doceniono również działania Jana Jajora, związane z odkrywaniem tajemnic przeszłości.

Podczas spotkania rodzinom powstańców wręczono symboliczne Wielkopolskie Krzyże Powstańcze przeznaczone do zamontowania na nagrobkach lokalnych bohaterów. Krzyże wykonane zostały z żywicy poliestrowej stanowiącej imitację brązu. Ich autorem jest artysta Piotr Mastalerz.

{mosimage}{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}