Zagłosuj na europosła i weź udział w referendum gminnym

Dodano 22 maja 2014, wpis archiwalny Zagłosuj na europosła i weź udział w referendum gminnym

W tym roku po raz trzeci wybierzemy europarlamentarzystów. W głosowaniu na europosła wystarczy oddać głos tylko na jednej liście kandydatów. Poprawnie oddany głos oznacza postawiony znak "x" w kratce z lewej strony przy nazwisku jednego z kandydatów na jednej liście.

W referendum będziemy odpowiadali na dwa pytania:

- Czy jesteś za wprowadzeniem przejazdu samochodów przez jarociński Rynek i stworzeniem parkingu na Rynku?

- Czy jesteś za przeprowadzeniem przez gminę Jarocin rewitalizacji centrum miasta z wykorzystaniem marki festiwalu muzyki rockowej?

Oddając swój głos mamy możliwość zdecydować o tym, czy jarociński rynek będzie wolny od samochodów, czy wprowadzony zostanie na nim ruch samochodowy.

W referendum głosować można w najbliższą niedzielę w lokalach wyborczych gminy Jarocin, tych samych w których przeprowadzone zostaną wybory do Europarlametu. Aby referendum 25 maja było ważne, musi w nim wziąć udział minimum 30% osób uprawnionych do głosowania, dlatego zachęcamy do udziału .

Zobacz gdzie powinieneś głosować?

Inicjatywa referendalna Rady Miejskiej w Jarocinie to odpowiedź radnych na przygotowywane przez burmistrza Jarocina wprowadzenie przejazdu samochodów przez jarociński rynek i stworzenie na części rynku parkingu. Rozwiązanie takie popierają właściciele sklepów działających przy rynku, gdyż ma ono ożywić centrum miasta. Przeciwnego zdania są eksperci, którzy opracowali  dla gminy Jarocin koncepcję rewitalizacji starówki. Jakie jest zdanie mieszkańców w temacie ruchu samochodowego na jarocińskim rynku możemy przekonać się jedynie wówczas, kiedy przystąpimy do referendum i oddamy swój głos, zgodnie z własnym przekonaniem, dlatego zachęcam do udziału w niedzielnym referendum – mówi Mikołaj Szymczak, starosta jarociński.